powrót

O nas

NACISK to Festiwal Druku organizowany przez drukarnię internetową Drukomat.pl, w ramach którego odbywa się szereg wydarzeń – w tym prelekcje, warsztaty, wystawy, targi, projekcje filmów i liczne imprezy towarzyszące. Naszym celem jest łączenie świata druku z branżą kreatywną. Integrujemy i zapraszamy do współpracy twórców, mentorów, specjalistów poligraficznych, oraz rzemieślników. Inspirujemy, edukujemy i współtworzymy niezwykłą społeczność.

Festiwal druku Nacisk powołaliśmy do życia we Wrocławiu w 2017 r. – od tego czasu, co najmniej raz w roku – na kilka dni, zamieniamy Wrocław w światową stolicę sztuki i druku. Nacisk odbywa się pod koniec września lub na początku października. Każda odsłona festiwalu organizowana jest pod innym hasłem, ostatnio był nim BRANDING. Jednak Nacisk dociera także w inne miejsca – uczestnicząc w najciekawszych wydarzeniach artystycznych w kraju. Jeszcze przed pełną jesienną edycją Festiwalu Nacisk we Wrocławiu, spotkacie nas np. w czerwcu na European Design Festival w Warszawie.

Istotną częścią Nacisku są targi graficzne z udziałem zaproszonych wystawców: ilustratorów, grafików i wydawnictw. Podczas targów nie tylko mogą oni zaprezentować, ale także sprzedawać swoje prace.

W najbliższym czasie będziemy w Warszawie na European Design Festival, odbywającego się 6-9 czerwca 2019. Podczas 2 ostatnich dni festiwalu (8-9 czerwca) w zabytkowej przestrzeni Pałacu Kultury i Nauki stworzymy wyjątkową przestrzeń dla sztuki, twórców i odbiorców. To właśnie tutaj zorganizujemy Naciskowe targi graficzne. Nie może Was tam zabraknąć!

European Design Festival od ponad 13 lat jest jednym z największych tego typu wydarzeń na kontynencie. Festiwal co roku odbywa się w innym miejscu – tym razem mamy zaszczyt gościć go w Warszawie.

Podczas festiwalu odbędzie się wiele warsztatów, prelekcji i wystaw (w tym roku częścią wydarzenia jest konferencja Element Talks). Istotnym elementem festiwalu są też gale rozstrzygnięcia dwóch prestiżowych konkursów graficznych. Już 8. czerwca poznamy laureatów European Design Awarda (EDA), a 9. czerwca zobaczymy zwycięzców Polish Graphic Design Awards (PGDA).

Jesteśmy wszędzie tam, gdzie sztuka spotyka się z drukiem.

Do Zobaczenia!

organizator: